Art-Moda

Art-Moda

Pracownia Strojów Historycznych i Artystycznych

Zapraszamy do współpracy firmy oraz klientów indywidualnych zainteresowanych kursami kroju i szycia (kurs kroju i szycia o trzech stopniach zaawansowania), kursami krawieckimi w pracowni Art-Moda w Rzeszowie, warsztatami krawieckimi dla dzieci i dorosłych, a także tworzeniem konstrukcji odzieży i szyciem na miarę.

Art-Moda posiada Certyfikat ISO 29990:2010, który potwierdza wdrożenie Systemu Zarządzania dla dostawców usług szkoleniowych. Certyfikat został wydany przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji akredytowane (Nr AC 184) przez Polskie Centrum Akredytacji PCA.

Art-Moda to pracownia krawiecka, w której uszyjesz stroje na miarę, jest to również firma szkoleniowa prowadząca kursy kroju i szycia. Rekomendacje dotyczące kursów krawieckich dla osób indywidualnych i dla firm, znajdziesz w zakładce Rekomendacje dla firmy Art-Moda.

Nie czekaj!

Masz pytania lub chcesz zapisać się na kurs?

Zadzwoń: +48 502 307 008

Napisz: artmoda.rzeszow@gmail.com

W naszej ofercie:

Chciałabyś wyglądać świetnie w ubraniach szytych na twoją miarę? Marzą ci się kreacje, których nie możesz kupić w sklepie? Chcesz twórczo odkrywać i rozwijać swoje krawieckie zdolności? Jeśli masz w sobie takie pragnienia, to kurs kroju i szycia w pracowni Art-Moda w Rzeszowie jest właśnie dla Ciebie.
Na kursie 1 stopnia nauczysz się podstaw konstruowania odzieży, przygotowania szablonów, praktycznej obsługi maszyn krawieckich i overloka. Na kolejnych stopniach kursu poznasz coraz bardziej złożone formy krawieckie. Zaczniesz od uszycia różnych form spódnic, potem poznasz jak uszyć sukienkę i bluzkę, na najwyższym stopniu kursu uszyjesz żakiet.
Kurs kroju i szycia przeznaczony jest dla osób, które:
- interesują się modą i marzą o tym, by samodzielnie uszyć ubrania, w których będą wyglądać wyjątkowo
- nie mają doświadczenia krawieckiego a chciałyby zacząć szyć ubrania na miarę, lub chciałyby usystematyzować posiadaną wiedzę i umiejętności krawieckie
- chciałyby podnieść lub zmienić swoje kwalifikacje zawodowe
Uszycie pięknej kreacji wymaga kunsztu, wiedzy, umiejętności i wyobraźni. Zmysłowo dopasowana spódnica, uszyta na miarę sukienka, bluzka lub żakiet, które podkreślają kształt i urodę kobiety to prawdziwe dzieła sztuki. Możesz stać się projektantką marzeń, twórcą, który z techniczną precyzją wykreśli formę stroju i z nieograniczoną wyobraźnią stworzy ubranie, które będzie jak “druga skóra”.

Firma "ART-MODA" prowadzi kursy konstrukcji, szycia i modelowania odzieży dla beneficjentów projektów aktywizujących osoby bezrobotne, niepełnosprawne, wykluczone.
Realizujemy szkolenia zawodowe dla osób zarejestrowanych w urzędach pracy, zakładach aktywizacji zawodowej, podopiecznych ośrodków pomocy społecznej, PFRON-u, stowarzyszeń realizujących projekty aktywizujące bezrobotnych i wielu innych instytucjach.
We współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości poprzez Bazę Usług Rozwojowych realizujemy szkolenia dofinansowane z budżetu państwa oraz Unii Europejskiej, które są zakończone egzaminem czeladniczym lub sprawdzającym, złożonym w Izbie Rzemieślniczej.
Przy wykorzystaniu Krajowego Funduszu Szkoleniowego oferowanego przez Powiatowe Urzędy Pracy realizujemy szkolenia zawodowe dla właścicieli i pracowników firm odzieżowych pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
Realizujemy również bony szkoleniowe dla osób bezrobotnych oferowane przez Agencje Rozwoju Regionalnego i Urzędy Pracy. Szkolenia przygotowują absolwentów do podjęcia pracy w odzieżownictwie lub założenia własnej działalności gospodarczej.
Szkolenia dla firm są realizowane w oparciu o program przedstawiony przez zleceniodawcę lub w oparciu o autorski program firmy Art-Moda.

Kurs szycia ubranek dla dzieci – 8 godzin, cena 160 zł
Poziom – dla dorosłych początkujących.
Zapraszamy na warsztaty, na których uczestniczki wykonają dwa rodzaje odzieży dziecięcej (do wyboru: spódniczka, sukienka, spodenki, bluza). W czasie warsztatów będziemy korzystać z szablonów uzyskanych z żurnali. Kilka egzemplarzy znajduje się w pracowni, można również korzystać ze swojego żurnala.
Nauczymy się dopasowywać wykrój do sylwetki oraz poznamy zasady powiększania szablonów (stopniowania).
Do dyspozycji uczestniczek pozostają maszyny do szycia oraz overlocki. Można również korzystać z własnej maszyny.
Zapewniamy papier do szablonów i wszystkie potrzebne akcesoria do krojenia i szycia. Materiał na ubranka i dodatki (gumki, sznurki, zamki, guziki) kupujemy we własnym zakresie lub korzystamy z zasobów własnej szafy.
Kursantki samodzielnie przygotują szablony i uszyją komplet niepowtarzalnych ubranek.
Zapewniamy indywidualne podejście do każdej z uczestniczek, pracę w małej, maksymalnie 5 osobowej grupie.

Warsztaty szycia dla dzieci 5-8 lat – 3 godziny, cena 60 zł
W czasie warsztatów zaprojektujemy i uszyjemy ciuszki dla ulubionych maskotek i lalek.
Szyjemy ręcznie, korzystamy z bazy materiałowej firmy ART-MODA lub swojej.
Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów poza pracownią ART-MODA, w zaproponowanej lokalizacji.

Warsztaty szycia dla młodzieży 10-15 lat - 10 godzin, cena 200 zł

1. NAUCZYSZ SIĘ SZYCIA RĘCZNEGO
- fastryga, ścieg pętelkowy, za igłą, zakopiański, podszywający
- sposoby przyszywania: guzika,zatrzaski, haftki, gumki, itp.
- zapoznanie się z rodzajami dodatków krawieckich i pasmanterią

2. NAUCZYSZ SIĘ SZYCIA NA MASZYNIE
-nauka nawlekania nici i ustawiania ściegu
- ćwiczenie szycia na maszynie na próbkach
- wykonanie dziurki na maszynie

3. USZYJESZ SPÓDNICĘ Z KOŁA
-wykonanie konstrukcji na spódnicę z koła na własne wymiary
-wykrojenie z tkaniny, łączenie, wszycie paska, wpuszczenie gumki, wykończenie.

Realizujemy zlecenia firm odzieżowych i osób indywidualnych na konstrukcję odzieży i uszycie pierwowzoru.
Szablony wykonujemy na specjalnym kartonie lub papierze.
Po zaakceptowaniu modelu przez Zleceniodawcę istnieje możliwość stopniowania szablonów na rozmiary.

Firma “ART-MODA” zaprasza do współpracy projektantów oraz studentów szkół projektowania mody. Na podstawie rysunków projektowych wykonujemy konstrukcje
i szyjemy kolekcję odzieży będącej np. pracą dyplomową w szkołach projektowania mody.
Do chwili obecnej wykonano realizację prac dyplomowych dla studentów:
Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie,
Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru W Krakowie.

Realizujemy zamówienia na rekonstrukcję odzieży historycznej lub wykonanie odzieży stylizowanej na historyczną. Zapraszamy do współpracy muzea, stowarzyszenia, bractwa oraz indywidualnych pasjonatów strojów historycznych.
Wykonujemy również stroje do przedstawień, inscenizacji oraz przebrania.

Firma ART-MODA od kilku lat współpracuje z amazonkami zrzeszonymi w stowarzyszeniu “W Damskim Siodle”. Specjalnością firmy jest wykonywanie rekonstrukcji sukni historycznych używanych m. innymi w czasie Mistrzostw Polski Amazonek w Damskim Siodle.
Suknie do jazdy konnej w damskim siodle wykonane w pracowni “ART-MODA” zdobywały wyróżnienia oraz wygrywały w konkursach historycznych na najlepszą rekonstrukcję sukni historycznej.
Wykonujemy również żakiety, amazonki, bluzki, kamizelki, bryczesy.

Uszycie pięknej kreacji wymaga kunsztu, wiedzy, umiejętności i wyobraźni.
Idealnie dopasowana spódnica, sukienka, bluzka lub żakiet, które podkreślają kształt sylwetki i urodę kobiety to prawdziwe dzieła sztuki. Możesz stać się projektantką marzeń, twórcą, który z techniczną precyzją wykreśli formę stroju i z nieograniczoną wyobraźnią stworzy wizję ubrania, które będzie jak “druga skóra”. Zrealizowanie tej wizji pozostaw nam.
Zapraszamy -Sukienki -Żakiety i spódnice -Płaszcze