Muzeum Zamek w Dębnie rekomenduje Art-Moda

Gorąco dziękujemy Muzeum Zamek w Dębnie za miłą współpracę podczas realizacji zamówienia dotyczącego projektu, konstrukcji i uszycia strojów bajarza, kronikarza i żaczków. Listo polecający Muzeum Zamek w Dębnie:

List polecający

Pani Joanna Sobuś - właścicielka Pracowni Strojów Historycznych Art-Moda w Rzeszowie, wykonała dla Muzeum Zamek w Dębnie repliki strojów historycznych (m.in. stroje żaków, strój średniowiecznego Kronikarza i Herolda).

Stroje te zostały uszyte niezwykle starannie, z dużą dbałością o każdy detal i szczegół (nakrycia głowy, sakiewki i paski, osłony maskujące współczesne obuwie…). Są one używane podczas lekcji muzealnych przez uczniów i pracowników muzealnych, którzy wcielają się w postaci historyczne. Dzięki temu możemy przekazywać dodatkowe informacje także z zakresu kostiumologii.

Tak starannie i autentycznie odszyte stroje dodatkowo działają na wyobraźnię uczestników tych zajęć. Będą one również używane przez pracowników muzeum podczas Międzynarodowych Turniejów Rycerskich, które od ponad dwudziestu lat odbywają się w Zamku w Dębnie. Z dużym uznaniem i zadowoleniem polecamy usługi krawieckie Pracowni Strojów Historycznych i Artystycznych Art-Moda w Rzeszowie, której właścicielką jest Pani Joanna Sobuś.

Kierownictwo i pracownicy Muzeum Zamek w Dębnie